Červen 2008

Jídelák 12.5.

12. června 2008 v 23:03 Jídelníček
Snídaně: Chleba, 1/2 kostky taveného sýra
Oběd: Kuře, rýže, zeleninový salát
Svačina 1 a 2: Nektarinka, meloun
Večeře: 1/2 dýňové housky, tvarůžka, 1/2 plátku sýra
Sport: 50 minut aquaaerobicu
Ahojky zlatíčka,
takže přítel státnice udělal, takže to podle toho vypadalo i s jídlem a alkoholem. V to úterý jsem teda asi vypila a zdlábla tak 10 000 kj a to nekecám, včera už asi jenom 4600. Dneska by to mělo být asi 4300. Ale hlavní oslavy budou až o víkendu, tak to se určitě ozvu až potom. Jo a překvápko, dneska ráno mi váha ukázala 63, celkem jsem nevěřila, no a po pravdě po víkendu už to tak ani nebude, ale neva, je co slavit, hubnout můžu kdykoliv :-) Jo a ještě budu dopisovat občas nějaký ten sport, snad mě to donutí aspoň občas cvičit. A teď letím k vám, ale asi nestihnu všechny blogy dneska.
Jo a taky jsem byla nakupovat a konečně už si můžu vybírat co se mi líbí (a co peněženka snese)

Sandálky a žabky vám v létě zničí nohy

9. června 2008 v 23:06 | http://zdravi.idnes.cz/sandalky-a-zabky-vam-v-lete-znici-nohy-d8p-/zdravi.asp?c=A070717_162307_zdravi_bad |  Zajímavé články
Léto je ve znamení sandálků, pantoflí, žabek a dalšího letního obutí. Skutečnost, že je bota módní a sexy, ale rozhodně nezaručuje, že je zároveň i neškodná. Server msn.com sestavil hitparádu nejškodlivějších letních bot, které vám zcela určitě zničí nohy.
Vietnamky, žabkyŽabky
Tyto původně plážové boty jsou většinou vyrobeny z gumy a charakterizují je pásky spojené mezi prsty na nohou. Poměrně nedávno se žabky z pláží přesunuly i do ulic a staly se typickou letní obuví. Jenže rozhodně ne obuví zdravou. "Žabky jsou velmi nevhodné i na chození po písku a pocit pohodlí poskytují přibližně hodinu," říká Suzanne Levinová, podiatrička z New Yorku. "Nicméně, pokud v nich chodíte po chodníku a tvrdé městské dlažbě, zaděláváte si na vážné problémy. Neposkytují totiž vašemu nožnímu oblouku žádnou oporu a mohou vést například k plochým chodidlům a dalším deformacím."

BalerínkyBalerínky
Poté, co byly napsány stohy článků o škodlivém vlivu podpatků na chodidla a páteř, mohlo by se zdát, že budou podiatři jásat nad aktuální módou balerínek. Nicméně se ukazuje, že boty s absolutně žádným podpatkem jsou horší než ty s vysokými podpatky. Klasické balerínky neposkytují žádnou oporu chodidlu a při chůzi po tvrdém povrchu noha trpí. "Pokud nemáte s chodidly žádné problémy, můžete je s mírou nosit, ale rozhodně nedoporučuji strávit v nich několik hodin. Pro delší nošení jsou mnohem vhodnější boty s malým podpatkem a pevnou podešví," vysvětluje Levinová.
Páskové sandályPáskové sandálky
Páskové sandálky jsou problematické především z hlediska otlačení nártu a snadnému vzniku puchýřů. "Pásky nohu svazují, škrábou a často ji odírají na mnoha místech," říká podiatrička. "Čím užší pásky na sandálech máte, tím horší jsou pro vaší nohu. Při výběru tohoto typu bot se snažte vybrat si ty, které mají pásky z co možná nejměkčího a nejohebnějšího materiálu."
Špičaté lodičkyBoty do špičky
Podívejte se na tvar lodiček do špičky. Potom se podívejte na tvar vašeho bosého chodidla. Vidíte rozdíl? A přesně tento rozdíl je příčinou toho, proč vás po hodině v takové botě začne bolet chodidlo, které nacpete do úzké špičky. Jedinou možností, jak si tímto typem bot nezničit chodidlo, je nákup o číslo většího páru, než si běžně kupujete. Potom budete mít ve špičce více místa a nebudete si chodidlo tolik deformovat.
Sandály - platformaSandály na platformě
Největším problémem u tohoto typu bot je nedostatek flexibility. "Při chůzi se vaše noha ohýbá a pohybuje," říká Marlene Reidová, podiatrička z Westmontu. "Když nohám v tomto pohybu zabráníte, deformuje se tak vaše chůze a to se samozřejmě odráží na celém těle." Samozřejmě neblahý vliv má i váha platformy, která podle lékařů často vede k výronům kotníků.
PantoflePantofle
"Jedny z nejčastějších problémů, s nimiž k nám naši klienti přicházejí, jsou bolesti paty," říká podiatrička. "A pokud tímto problémem trpíte, musíte nosit boty s uzavřenou patou, takže pantofle jsou zcela špatnou volbou. Problém je totiž v tom, že pantofle neposkytují patě žádnou oporu a nemůžete tak při chůzi kontrolovat její pohyb."
Můj komentář:
Článek je to sice zajímavý, ale dle autora bych měla nejspíš chodit v létě po rukou, abych si nezničila nohy...

Jídelák 9.6.

9. června 2008 v 19:01 Jídelníček
Snídaně: 1/2 Jogurtový nápoj Dobrá máma višeň a vanilka
Oběd: Rýže, vepřové s nějakou šťávou, zeleninový salát, trocha sýra
Svačina: Jahody, 1 Knuspi chlebíček, 1/2 plátku sýra
Večeře: Zeleninový salát s trochou eidamu, 1/2 rohlíku, nektarinka
Ahojky děvčata, tak dneska to vypadá docela dobře, zatím jsem bez večeře asi kolem 3500. Ta přežíračka z minulého týdne se nějak neprojevila, spíš naopak, dneska jsem měla na váze těch krásných 64. Uvidíme jestli to zase nestoupne nahoru. Ale odteď už můžu říkat, že jsem fakt zhubla 20 kilo K večeři si asi udělám zase saláta. Dneska bych nechtěla překročit 4500, to je max. limit. Zítra mě čeká drsná zkouška a mého miláčka zase státnice, tak se pak určitě zase bude pít, ať už to dopadne jakkoliv.
20:30 Tak snad se povedlo, zatím jsem asi na 4300 kj a nemám v plánu ještě něco jíst.

Zase víkend

8. června 2008 v 17:44 Jídelníček
Ahojky, nějaké jídeláky sem psát nebudu, stejně to nemá smysl, možná až zítra. Od té doby co jsem psala minule to teda vypadalo a vůbec nejhůř teď o víkendu. Napíšu jen tak pro ilustraci ty "nejhorší" věci: řízky, segedín, smažené maso, sladkosti... no docela hrůza. A navíc můj kamarád alkohol. To jsou dvě decky sem, dvě tam a sbírá se to ani nevíte jak. Na váhu půjdu až zítra ráno a taky si snad dám lehčí den. Zkouška hrozí až v úterý, takže se snad dneska dostanu i na vaše blogy.

Jídelák 4.6.

4. června 2008 v 20:17 Jídelníček
Snídaně: Plátek žitného chleba, trocha cottage, kafe
Svačina: Banán
Oběd: Zeleninové rizoto, zelný salát
Svačina: Nektarinka
Večeře: Dýňová bulka, 2 plátky sýra, rajče, okurka, zbytek tuňáka
Ahojky,
docela dlouho jsem tu nebyla, ale nějak jsem na blog neměla náladu. Je toho na mě trochu moc, hlavně problémy s diplomkou. A to ji mám mít až příští rok, ale problém musí být už teď, ach jo. Taky jsem ty krásné dny trávila u přítele u bazénu. Jídeláky mám pořád stejný (až na včerejšek kdy jsem si na depku koupila sójové řezy...), váhu taky. Nějak nevím jestli má smysl pořád na blog přidávat jídelníčky. Pokud ale ne, tak co tady mám vlastně psát? Ještě to musím promyslet, nechtěla bych blog ale rušit. Jo ten dnešní jídelák měl cca 5000 kj.