Anglická kuchyně

17. února 2008 v 22:05 |  Zajímavé články
Čistě americkou kuchyni s jejími hamburgry a pizzami nemůže brát žádný člověk znalý pravidel zdravé stravy vážně. A stravovat se jako v Anglii? Ani tamní zvyky bychom zřejmě dobrovolně do českého jídelníčku nepřebrali. A už vůbec by si je neměl osvojovat ten, kdo bojuje s kily navíc.
Anglická kuchyně totiž nejsou jenom bohaté snídaně, které by - s ohledem na délku dne a rozvržení optimálního denního energetického příjmu - měly být bohatší i u nás. Jestliže však bohatou snídaní u nás míníme například celozrnný rohlík s lučinou, plátek šunky, hrnek neslazeného čaje a pomeranč, v Anglii se začíná několika vejci s klobásou či slaninou, chlebem (ten celozrnný abys pohledal), rajčaty nebo fazolemi a kávou.
Kdo z Angličanů se jinak stravuje v souladu s pravidly zdravé výživy a dostatečně se hýbe, nemusí počet žloutků obsahujících "špatný" cholesterol, který má negativní vliv na srdce a cévy, počítat. Čerstvá rajčata a fazole jsou v pořádku, tučná slanina a opečená klobása však do každodenní snídaně člověka s kily navíc určitě nepatří.
Esence nezdravosti: fish and chips Pracující či studující Britové často jedí místo oběda sendviče. Z domova připravené, s máslem, šunkou, salátem a sýrem. Anebo ty koupené -s tuňákem či uzeným masem. Takový sendvič sice zmizí v útrobách po pěti kousnutích, tělo se však rázem obohatí o zhruba 2 000 kJ, tedy asi 30 až 40 procent doporučené denní energetické hodnoty hubnoucích. Esencí nezdravosti je potom anglická specialita, fish and chips (ryba a hranolky).
Turisté na ni mohou narazit v každém druhém bistru, někde se dokonce mohou dívat, jak kuchař rybu a hranolky smaží na oleji, a předem se tak nadýchat typických výparů. Jedna porce pak vyjde na skoro 3 000 kJ, nemluvě o kvalitě oleje, na jehož přepálenost se mnohde příliš nehledí.
Specialitou pracujících nebo studentů, kteří nemají večer čas připravovat jídlo například z čerstvé ryby a zeleniny, jsou vaničky se zataveným hotovým jídlem. Večeře sestávající z pizzy, těstovin s omáčkou nebo masových špízů s hranolkami, ohřátých v mikrovlnce, jsou pokrmy, po kterých nikdo nezhubne ani deko. A nezachrání to ani zelenina - často hrášek, květák, karotka nebo chřest z pytlíku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Misha Misha | Web | 18. února 2008 v 19:05 | Reagovat

Děkuju za komentík! A vážím se ve středu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama